Družstvo mužů skončilo v II. lize na pátém místě

4. kolo 25. 8. v Šumperku již neovlivnilo celkové pořadí, a tak naše družstvo mužů v letošním roce obsadilo páté místo v II. lize. Nejlepším bodovačem družstva se stal Radim Štefek s celkem 93 body. O devět bodů za ním se umístil Rosťa Kyzlink. Třetím nejlepším je Standa Záleský. Celkovou tabulku a bodování naleznete ZDE.

Družstvo mužů opět čtvrté

Ve 3. kole II. ligy mužů sk. D vybojovalo naše družstvo opět čtvrté místo. Nejlepšími bodovači zůstávají vrhači Radim Štefek (27 bodů) a Rostislav Kyzlink (24 bodů). Třetí v bodování tentokrát skončil Daniel Přeček, který vyhrál skok o tyči a celkem získal 17 bodů. V souhrnu po třech kolech udržuje naše družstvo 5. místo. Podrobnou statistiku po třech kolech si můžete prohlédnout ZDE.

Čtyři stříbra z Mistrovství Moravy a Slezska

V neděli 17. června se konalo v Ostravě Mistrovství Moravy a Slezska mužů, juniorů a dorostenců. Hned čtyři závodníci Atletického oddílu Slavia Havířov získali stříbrnou medaili - v kategorii dorostenců Vojtěch Zecha v běhu na 800 m časem 2:03,67 min, mezi muži Daniel Přeček ve skoku o tyči (421 cm), Standa Záleský v běhu na 5000 m (16:31,76 min.) a Rosťa Kyzlink v hodu diskem (39,76 m). Nejblíže mistrovskému titulu byl Daniel Přeček, který, na rozdíl od svého soupeře, skočil konečnou výšku až na druhý pokus.

Na 2. kole II. ligy družstvo mužů čtvrté

Oproti prvnímu kolu se družstvo mužů na druhém kole v Hranicích zlepšilo a vybojovalo 4. místo. Nejlepším bodovačem byl opět vrhač Radim Štefek se 24 body. V těsném závěsu za ním skončil vrhač Rosťa Kyzlink s 21 body. Třetí v bodování skončil Standa Záleský, který získal v bězích 16,5 bodu. Celkově po dvou kolech je naše družstvo na 5. místě. Podrobnou statistiku po dvou kolech si můžete prohlédnout ZDE.

Družstvo mužů po 1. kole páté

V sobotu 19. 5. se v Olomouci konalo 1. kolo II. ligy mužů sk. D, kde družstvo mužů Atletického oddílu Slavia Havířov obsadilo páté místo v konkurenci čtrnácti družstev. Nejlepšími bodovači družstva se stali vrhači - Radim Štefek získal 22 bodů, Rosťa Kyzlink 18. V chůzi obsadil druhé místo Jan Polášek a získal 9 bodů. Rovněž 9 bodů vybojoval Standa Záleský v souhrnu za disciplíny 3000 m překážek a 1500 m. Podrobnou statistiku za 1. kolo si můžete prohlédnout ZDE.

Informace ke zpracovávání osobních údajů

Na základě smlouvy s Českým atletickým svazem vám předkládáme informace o zpracovávání osobních údajů členů Atletického oddílu Slavia Havířov (naleznete ZDE ).
Již dříve členové při vyplnění oddílové přihlášky souhlasili se zpracováním osobních údajů, Český atletický svaz však vyžaduje opětovný souhlas a především povinné doplnění údajů o telefonní číslo a email. Pokud od nás neobdržíte email s formulářem k vyplnění, stáhněte si ho prosím ZDE, vyplňte, podepište a doručte našemu oddílu (naskenovaný emailem, příp. vložte do naší schránky na hale Slavia nebo nám jej zašlete poštou). Děkujeme.

Z Mistrovství ČR v hale bronz

Bronzovou medaili si přivezla z halového mistrovství České republiky v chůzi závodnice Atletického oddílu Slavia Havířov Edita Pipreková, která v kategorii starších žákyň zdolala trať na 3000 m v čase 18:11.11 min. Dalším závodníkům se na letošních mistrovstvích ČR příliš nedařilo. Největší naděje Lukáš Ožana si v běhu na 800 m skvělým časem 1:54.51 min. zajistil přímý postup do finále. Tam měl však kolizi s jiným závodníkem a doběhl až osmý.

Na MMaS nejlepší vrhači

Na sobotním Mistrovství Moravy a Slezska mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek si nejlépe z atletů oddílu vedli vrhači. Stříbro vybojoval Radim Štefek, výkonem 13.03 m a bronz Rostislav Kyzlink (12.47 m). Další tři závodníci skončili těsně pod stupni vítězů. Čtvrté místo obsadil Daniel Přeček ve skoku o tyči i Matěj Linhart v běhu na 60 m překážek. Pro páté místo na trati 800 m doběhl Lukáš Ožana.

Skvělé výkony na Czech Indoor Gala

Czech Indoor Gala v ostravské hale nabídlo velké představení Pavla Masláka, odchovance Atletického oddílu Slavia Havířov, který zvítězil hned v obou bězích na 300 m. Náš oddíl měl zastoupení v národním programu v běhu na 800 m. Lukáš Ožana obsadil 7. místo svým nejlepším letošním výkonem 1:55.93. Skvělý výkon podal i dorostenec Vojtěch Zecha, který si v mužské konkurenci zaběhl svůj osobní rekord časem 2:00.29 a v oddílových tabulkách stoupá vzhůru. Dlouhodobé tabulky oddílu přepisoval i v sobotu 20.1. Daniel Přeček, který ve skoku o tyči zdolal laťku ve výši 426 cm.

První halové závody

Na prvním letošním halovém Mistrovství Moravy a Slezska obsadila Edita Pipreková čtvrté místo v kategorii starších žákyň na trati 3 km chůze. Ve stejný den se v doplňkovém závodě na 1500 m umístil Standa Záleský na 2. místě a Petr Ježek na čtvrtém, na trati 800 m doběhl Lukáš Ožana na 4. místě. Pěkná umístění mají závodníci i z dalších halových závodů. Na Akademickém Mistrovství ČR skočil o tyči Daniel Přeček výkonem 420 cm pro 5. místo a Lukáš Ožana doběhl na trati 1500 m sedmý. Už 6. ledna na zahajovacích závodech v Ostravě byl Daniel Přeček ve skoku o tyči třetí výkonem 415 cm a žákyně Elena Pipreková na 4. místě v běhu na 60 m překážek, ve stejné disciplíně jen v kategorii mužů byl Matěj Linhart sedmý.