aktuality termínovka statistiky galerie kontakt historie

facebook

@atletikahavirov

DRUŽSTVO MUŽŮ PO TŘETÍM KOLE STÁLE TŘETÍ

V polovině června se v Třinci konalo třetí kolo první ligy atletických družstev mužů. Třetí kolo slibovalo zajímavý souboj o průběžné třetí místo mezi družstvy Havířova, Břeclaví a domácím Třincem.

Atleti Havířova vstupovali do soutěže již se sedmnácti body, o které se postarali na 10 km chůze Jakub Zecha (4. místo), Richard Chmelík (5. místo) a Vít Polášek (7. místo). Závod v chůzi byl na programu čtrnáct dní před kompletním třetím kolem a uskutečnil se v Praze.

Jako první šli v Třinci do akce překážkáři na 110 m. Třetí místo obsadil Matěj Linhart v osobním rekordu 15,91, sedmé místo obsadil Filip Bartoš za čas 17,71. Ve sprintu na 100m obsadil Filip Kotásek páté místo, šestý skončil Matěj Linhart. Běh na 800m v pohodě ovládl Lukáš Ožana v čase 1:57,59 a osmé místo obsadil Michal Broda v čase 2:01,20. V běhu na 400m obsadil šesté místo Jiří Korejz a místo sedmé Michal Broda.

Body na konto havířovské Slavie přidávali tradičně i vrhači. V hodu kladivem (7,26kg) obsadil třetí místo Radim Štefek a třináctý skončil Tomáš Chmelík. V hodu oštěpem obsadil desáté místo Rostislav Kyzlink. Ve vrhu koulí (7,26kg) obsadil páté místo Radim Štefek, devátý skončil Rostislav Kyzlink a čtrnáctý Tomáš Chmelík. V hodu diskem (2kg) obsadil třetí místo Rostislav Kyzlink, pátý skončil Tomáš Chmelík a čtrnáctý byl Radim Štefek.

Havířov měl zastoupení i ve skocích. Ve skoku dalekém obsadil druhé místo Jakub Bystroň a to v osobním rekordu 6.77, devátý se umístil Dominik Huták a dvanácté místo obsadil Marek Witoszek. Ve skoku o tyči obsadil deváté místo Daniel Přeček v osobním rekordu 406. Ve skoku vysokém obsadil jedenácté místo Dominik Huták a třináctý skončil Marek Witoszek. Zastoupení měl Havířov i v trojskoku, kde desáté místo obsadil Dominik Huták a dvanáctý skončil Marek Witoszek.

V běhu na 400m př. obsadil páté místo Matěj Linhart v čase 58,13, sedmý skončil Filip Bartoš a jedenáctý byl Michal Broda. Ve sprintu na 200m skončil na třetím místě Filip Kotásek v čase 22,93 a sedmý skončil Jiří Korejz. Poslední individuální disciplínou byl běh na 1500m, který ovládl Lukáš Ožana.

Před závěrečnými štafetami měl Havířov jen mírný náskok na Třinec a tak se ve štafetách očekával velký boj, rozhodovat mohl každý bod. Ve štafetě na 4x 100m postavil Havířov dva běhy. Havířov A ve složení Linhart, Korejz, Kotásek,Bystroň doběhla ve velkém dramatu na shodném druhém místě se štafetou Opavy v čase 44,13, vyhrál bohužel pro Havířov Třinec. Štafeta Havířova B tedy musela štafetu Třince B porazit. B běh Havířova běžel ve složení Bartoš, Přeček, Huták, Ožana, která skončila těsné druhá za sokem z Opavy, nicméně cíl byl splněn, štafeta Třince B byla poražena. A celkově se umístila na sedmém místě. Ve štafetě na 4x 400m složil Havířov opět dva běhy. Štafeta A ve složení Korejz, Linhart, Kotásek, Ožana doběhla do cíle na třetím místě. Štafeta B ve složení Bartoš, Přeček, Broda a Chwistek doběhla do cíle na skvělém pátém místě!

Po konečném součtu všech disciplín udržel Havířov před dotírajícím Třincem třetí místo a pojistil si tak toto umístění i v průběžném pořadí první ligy. V Havířově tak panovala velice dobrá nálada, protože cíl záchrany, který mělo družstvo Havířova byl více než splněný. Sestup by hrozil v případě, že by Havířov skončil poslední a všem jeho konkurentům by se nesmírně dařilo, což je scifi.