aktuality termínovka statistiky galerie kontakt historie

facebook

@atletikahavirov

DRUŽSTVO MUŽŮ DRŽÍ CELKOVÉ TŘETÍ MÍSTO

Koncem května se v Břeclavi konalo druhé kolo první ligy mužů atletických družstev. A Havířovští borci zde chtěli potvrdit výborné umístění z prvního kola, nicméně opět se čekal o třetí místo tuhý boj.

Atleti Slavie přijeli do Břeclavi již s příspěvkem čtrnácti bodů, o které se postarali v závodě na 10 km chůze Vít Polášek a Richard Chmelík, kteří skončili na třetím respektive pátém místě. Závod v chůzi pro druhé kolo se konal o tři týdny dříve v Praze.

První disciplínou slunečného dne na jihu Moravy byl nejkratší běh přes překážky na 110 m, kde obsadil páté místo Matěj Linhart a jedenáctý skončil Filip Bartoš. Matěj Linhart byl i součástí sprintu na 100 m, kde postoupil společně s Filipem Kotáskem do finále B, Linhart toto finále vyhrál, Kotásek skončil hned za ním. Běh na 800 m měl jasného favorita v podobě Lukáše Ožany, který vyhrál v čase 1:58,24, na druhém místě skončil Ludvík Salamon v čase 1:58,80 a osmé místo obsadil Michal Broda. V běhu na 400 m měl Havířov zastoupení dvou běžců, Jiřího Korejze a Filipa Kotáska. Oba běžci doběhli do cíle ve shodném čase 51,58 a obsadili dělené osmé místo.

V dobré formě se ukázali i vrhači havířovské Slavie. V hodu kladivem obsadil třetí místo Radim Štefek výkonem 46.40, dvanáctý skončil Tomáš Chmelík. V hodu oštěpem obsadil dvanácté místo Rostislav Kyzlink. Velký příděl bodů si Havířovští slibovali ve vrhu koulí (7,26kg). Radim Štefek v této disciplíně obsadil třetí místo výkonem 14.08 m, Rostislav Kyzlink skončil jedenáctý a Tomáš Chmelík čtrnáctý. Poslední vrhačskou disciplínou byl hod diskem (2kg). Zde obsadil třetí místo Rostislav Kyzlink výkonem 42.65 a Tomáš Chmelík místo páté.

Výborně měl Havířov obsazeny i skokanské sektory. Ve skoku do dálky obsadil třetí místo Dominik Huták, pátý skončil Jakub Bystroň a sedmý byl Marek Witoszek. V trojskoku obsadil sedmé místo Marek Witoszek a osmý skončil Dominik Huták. Ve skoku vysokém obsadil Jakub Bystroň jedenácté místo, Marek Witoszek dvanácté místo a Dominik Huták byl třináctý.

V běhu na 400 m př. si borci Havířova opět nesmírně pomohli. Čtvrté místo obsadil Matěj Linhart v čase 57,65, osmý skončil Ludvík Salamon a desátý Filip Bartoš. V běhu na 1500 m skončil na čtvrtém místě Lukáš Chwistek a pátý byl Lukáš Ožana.

Závěrečné štafety slibovaly velký boj o třetí místo mezi Havířovem a Třincem. Ve štafetě na 4x 100 m postavil Havířov dva běhy. Štafeta A ve složení Linhart, Korejz, Bystroň a Kotásek obsadila druhé místo ve skvělém čase 44,03. Štafeta B ve složení Bartoš, Huták, Witoszek a Ožana obsadila sedmé místo. Bohužel možná štafeta A doplatila na chybu pořadatelů, kteří naši štafetu ač v prvním kole vyhrála, nepochopitelně zařadili až do druhého běhu, který měl horší obsazení a nemohli si to s Třincem rozdat o prvenství v krátkých štafetách. Po stížnosti havířovské výpravy pořadatelé řekli, že se štafety losují, což je absolutní nesmysl. Havířovské to nerozhodilo a dál se snažili stáhnout náskok Třince, který se stále snižoval. Ve štafetách na 4x 400 m Havířov opět postavil dva běhy. Štafeta A ve složení Ožana, Kotásek, Korejz a Salamon doběhla do cíle na druhém místě ve skvělém čase 3:29,16, což je neoficiální oddílový rekord. Štafeta B ve složení Linhart, Bartoš, Broda a Chwistek obsadila šesté místo v čase 3:36,20.

Po konečném součtu obsadil Havířov nakonec čtvrté místo, ač v závěru mohutně svého rivala stahoval. I tak si zaslouží členové tohoto družstva slova uznání, protože to, co letos předvádí v první lize je skvělá podívaná. Tým, který je složený převážně z mládežnické havířovské líhně, havířovských odchovanců a jen doplněný o pár jmen na hostování je na velice dobré cestě k výbornému výsledku v této soutěži.