aktuality termínovka statistiky galerie kontakt historie

facebook

@atletikahavirov

DRUŽSTVO MUŽŮ V PRVNÍ LIZE TŘETÍ

V polovině května se konalo v Uherském Hradišti první kolo první ligy atletických družstev mužů. Soutěže se po třech letech strávených v druhé lize zúčastnili atleti AO Slavia Havířov, kteří si vybojovali v minulém ročníku postup a v prvním kole si vedli znamenitě.

Jakoby výborný bodový základ borce namotivoval k výkonům na hranici možností. Ve sprintech předvedl solidní výkon Matěj Linhart, který ve sprintu na 100m skončil na devátém místě v osobním rekordu 11,21. Matěj běžel rovněž překážkový běh na 110m, kde si doběhl pro páté místo. 110m překážek se zúčastnil i Filip Bartoš, ale skončil těsně za místem, které by znamenalo body. Chuť si ale spravil v běhu na 400m překážek, kde obsadil výborné čtvrté místo. Na stejné trati doběhl pátý Ludvík Salamon a šestý Michal Broda.

Největší přísun bodů v Uherském Hradišti zaznamenal Lukáš Ožana, který bude i letos patřit mezi lídry a tahouny družstva mužů. Tento devatenáctiletý junior a několikanásobný medailista z MČR vyhrál běh na 800m v dobrém čase 1:57,08 a dobrý výkon přidal v běhu na 1500m, kde mu za čas 4:05,14 patřilo třetí místo. Kvalitního běhu na 800m byl součástí i Ludvík Salamon, který obsadil pěkné páté místo.

O body bojovali nejen běžci na dráze, ale také havířovští vrhači. V hodu kladivem (7,26kg) obsadil třetí místo Radim Štefek a místo desáté Tomáš Chmelík. Další v pořadí následoval závod ve vrhu koulí (7,26kg). Radim Štefek se sice v závodě dlouho hledal, ale nakonec vydřel pěkné čtvrté místo, šestý skončil Rostislav Kyzlink a patnáctý byl Tomáš Chmelík. Poslední vrhačskou disciplínou byl hod diskem (2kg). V disku si skvěle vedl Rostislav Kyzlink, který se přetahoval o první místo, ale nakonec skončil na i tak výborném druhém místě. Dobré pokusy měl i Tomáš Chmelík, který skončil na místě šestém a slušné představení předvedl i čtyřicetiletý veterán v družstvu Havířova Radim Štefek, který obsadil deváté místo.

Nicméně na dráze se opět děly věci a havířovští atleti sbírali body jako na běžícím páse, což bylo pro většinu přítomných hodně překvapivé. Další disciplínou, kterou si havířovští pomohli, byl běh na 400m. Místo čtvrté obsadil Filip Kotásek v čase 50,51, šestý skončil Jiří Korejz za čas 50,87 a osmé místo patřilo Marku Sechrovi. Zastoupení jsme měli i na dvoustovkách, kde si borci dali své nejlepší letošní výkony, ale k bodům to nestačilo, jediný bod vybojoval Filip Kotásek.

Své zastoupení měli havířovští i v technických disciplínách, kde Havířovu v minulých letech soupeři vždy utekli, protože havířované nebyli schopni zde mít kvalitní zastoupení. Ve skoku dalekém obsadil páté místo v osobním rekordu 665 Jakub Bystroň, devátý skončil Dominik Huták za výkon 640cm. Dominik Huták se zaskvěl v trojskoku, kde skočil necelých třináct metrů a obsadil pátou příčku, devátý skončil Jakub Bystroň a na místě jedenáctém Marek Witoszek. Ve skoku o tyči obsadil šesté místo Daniel Přeček. A body sbíral Havířov i ve výšce, kde sedmý skončil Dominik Huták a třináctý Marek Witoszek.

Průběžně držel Havířov senzační třetí místo a tak závěrečné štafety slibovaly neuvěřitelné drama. V krátkém štafetovém běhu na 4x 100m postavil Havířov dvě štafety. Štafeta "A" ve složení Linhart, Korejz, Kotásek a Sechra doběhla do cíle na suprovém prvním místě v čase 44,97. Štafeta "B" bohužel ulila start a do cíle se tak nepodívala. Ve štafetách na 4x400m Havířov složil opět dva běhy. Štafeta "A" ve složení Ožana, Broda, Korejz, Kotásek doběhla v dramatické koncovce na skvělém druhém místě v čase 3:31.8. Štafeta "B" ve složení Salamon, Přeček, Bartoš, Linhart doběhla do cíle na výborném osmém místě.

Po poslední soutěžní disciplíně trvala chvilka napětí. A atleti Atletického oddílu Slavia Havířov mohli začít slavit senzaci v podobě třetího místa! Družstvo, kterému experti nedávali moc šancí na úspěch a nevěřilo se mu, předvedlo v Uherském Hradišti heroický výkon, za který bylo odměněno sladkým třetím místem. Je to skutečně pohádkový příběh atletů, kteří mají ze všech týmů první ligy zcela jednoznačně nejtěžší tréninkové podmínky (bez sociálního zázemí). Dokázali neskutečnou věc. Takového umístění naposledy dosáhlo družstvo mužů s Pavlem Maslákem v sestavě. Rovněž velice pozitivní a již málo vídané je to, že 80% týmu tvoří odchovanci atletického oddílu a rodilí havířováci.