aktuality termínovka statistiky galerie kontakt historie

facebook

@atletikahavirov

HALOVÉ MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA

Závodníci atletického oddílu Slavia Havířov, získali na halovém mistrovství Moravy a Slezska, které se konalo v Ostravě, dvě bronzové medaile a několik umístění v TOP desítce. Mistrovství MaS bylo rozložené do několika dní, protože se jedná o velice rozsáhlé atletické závody, které většinou slouží k plnění limitů na letošní mistrovství České republiky v Praze.

Jako první měli své závody na pořadu žákovské kategorie, konkrétně mladší žactvo (12-13 let) a starší žactvo (14-15 let). Letos měl náš oddíl po dlouhé době v těchto kategoriích zastoupení více jak jednoho člověka. V kategorii mladšího žactva nás reprezentovala Amálie Dobšíková a Edita Pipreková v chůzi na 3000 m. Do cíle došly na osmém, respektive na devátém místě. E. Pipreková si zaběhla i 800 m, kde ve velmi početném startovním poli obsadila 22. místo. Na stejné trati obsadil 18. místo Jan Ožana. Nikola Rucká byla součástí běhu na 300 m a po součtu všech rozběhů obsadila 26. místo. U starších žáků, nás reprezentoval Vojtěch Zecha v běhu na 800 m, který obsadil celkové třinácté místo ve výrazném osobním rekordu. Místo šestnácté poté patřilo Tomášovi Folwarcznému, který běžel 1500 m.

V kategorii dorostu (16-17 let) jsme měli zastoupení ve dvou závodnících. Filip Lukša obsadil v běhu na 800 m dvanácté místo. Václav Waloszek skončil v běhu na 3000 m na výborném třetím místě a získal tak první medaili pro náš oddíl. V juniorské kategorii (18-19 let) nás reprezentovali čtyři atleti. V nejkratším sprintu na 60 m obsadil 17. místo Jiří Vach v čase 7,57 a vylepšil si svůj nejlepší letošní výkon. Filip Bartoš obsadil ve skoku dalekém patnácté místo. Filip byl součástí i běhu na 60 m přes překážky, ale startér ani nevystřelil z pistole a Filip vyběhl, rozhodčí mu poté ukázali nekompromisně červenou kartu a závod pro něj skončil předčasně. Ve skoku o tyči závodil Daniel Přeček a skončil těsně pod stupněm vítězů na čtvrtém místě. Na stejném místě, v běhu na 1500 m skončil překvapivě Lukáš Ožana, u kterého se očekávala určitě medaile, ale sport je občas nevyzpytatelný. Je možné, že se na výsledku projevila menší kolize den před závodem na tréninku, kde si Lukáš zvrtnul kotník.

V nejprestižnější kategorii mužů (20 a více let) jsme měli zastoupení ve čtyřech lidech. Nejvíc napilno měl Lukáš Mizerák, který závodil hned ve čtyřech disciplínách. Ve sprintu na 60m skončil na 17. místě, na dvoustovce skončil na 18. místě, v běhu na 400 m obsadil sedmé místo a ve skoku dalekém skončil na osmém místě. Nejhodnotnějšího výkonu havířovské výpravy dosáhl Matěj Linhart. Ve sprintu na 60 m obsadil senzační čtvrté místo v čase 7,17, což znamená výrazný osobní rekord. Ve finále běžel po boku s takovými borci, kteří mají za sebou zkušenosti z velkých akcí jako je například mistrovství Evropy. Zastoupení jsme měli i v jediné vrhačské halové disciplíně, kterou je vrh koulí (7,26 kg). Radim Štefek zde obsadil čtvrté místo a Rostislav Kyzlink skončil na osmém místě. Na závěr byly na programu ještě štafety na 4x 200 m. Náš oddíl ve složení Linhart, Vach, Ožana L. a Mizerák obsadil ve strhujícím souboji výborné třetí místo, když v cíli udolali soupeře z Přerova, druhý skončil Sokol Opava a vyhrála Univerzita Brno.