aktuality termínovka statistiky galerie kontakt historie

facebook

@atletikahavirov

LUKÁŠ MIZERÁK NA MISTROVSTVÍ SVĚTA VETERÁNŮ

Začátkem listopadu se v Perthu, který leží na západním pobřeží Austrálie, konalo mistrovství světa veteránů. Havířovská atletika zde byla zastoupena Lukášem Mizerákem v kategorii M35. Lukáš se zúčastnil hned tří běžeckých disciplín, 100 m, 200 m a 400 m.
„Příprava na celou akci nebyla jednoduchá, protože vrchol byl začátkem listopadu, což je na české podmínky netradiční. Závěr přípravy totiž probíhal v říjnu, což bylo pro celou akci rizikové. Nebylo možno trénovat, tak jak bychom si představovali, protože byla v polovině října velká zima. A nebylo možné zařadit laktátové tréninky, bylo nutno improvizovat. Nicméně s výsledkem na MS jsem nadmíru spokojený a vidím u Lukáše do příští sezony velký potenciál pro další zlepšení,“ řekl trenér Richard Chmelík.

Nejdříve byl na programu nejkratší sprint na 100 m. Postupový klíč byl hodně tvrdý. Do devítičlenného finále postoupili dva nejrychlejší z každého běhu, plus jeden časem. Havířovský závodník reprezentující Českou republiku obsadil smolné desáté místo, byl pět setin od postupu do finále. Výsledný čas byl i tak výborný, Mizerák doběhl do cíle v osobním rekordu 11,21.

Po dvou dnech volna se Lukáš postavil na start 200 m. V rozběhu doběhl setinu za svým osobákem 22,89, což i tak stačilo na postup do semifinále. Zde čekal Lukáše hodně těžký úkol, protože kvalita jeho běhu byla vysoká. Nicméně i s tím se závodník reprezentující ČR srovnal a do finále postoupil až posledním časem, čímž si splnil svůj sen. Ve finále opět Lukáš předvedl heroický výkon a zaběhl totožný čas jako v rozběhu 22,89.

Náročný program, který Lukáš Mizerák měl, pokračoval hned další den během na 400 m. Do závodu vstupoval s velkou únavou a mírně jej tahal zadní sval. Nicméně i tak dokázal ze sebe vyždímat vše a zaběhl si svůj nejlepší letošní čas 51,22. Tento výkon znamenal opět smolné první nepostupové místo do finále.

Komentář Lukáše MIzeráka: "S přípravou na MS jsem spokojený, byla pocitově velmi kvalitní. Výkony bych zhodnotil jako velice úspěšné. Nejlepší pocit mám ze 100m, kde jsem podal podle mne letošní maximum a zároveň jsem si zaběhl osobní rekord. 200m byl rovněž kvalitní běh na úrovni letošního maxima. V semifinále i finále jsem cítil únavu. 400m byl můj letošní nejlepší výkon a s časem jsem velice spokojen. Je to už pouze 0.8s za osobním rekordem. Tento běh se mi běžel uvolněně a vím, že se dal běžet lepší čas. Rozběhl jsem ho opatrněji jelikož jsem nevěděl, jak moc budu po třech dvoustovkách unaven. Ale k mému překvapení jsem měl na posledních 120m dost sil. Jinak celkové umístění 10., 9. a 10. místo na mém prvním MS hodnotím jako překvapení pro mě samotného. Pocity z MS si odnáším fantastické. Nádherná atmosféra, úžasní lidé a spousta zkušeností co se týče mých soupeřů."